Division 1
Boys
1st Team All-State |
Brendan Riley |
Waterford Mott |
11 |
Carter Banton |
Traverse City Central |
10 |
Griffin Henderson |
Swartz Creek |
12 |
Dylan Jablonski |
Canton |
12 |
Dylan Harnden |
Utica Eisenhower |
10 |
Nick Schaberg |
Holt |
11 |
Connor Rogus |
Macomb Dakota |
12 |
Connor Martin |
Walled Lake Central |
9 |
Nate Vanderbeek |
Wyoming |
12 |
|
|
|
2nd Team All State |
Matthew Schepis |
Livonia Churchill |
11 |
Ethan Brown |
Livonia Churchill |
12 |
Jay Sarber |
Jenison |
11 |
Evan Daly |
Midland |
10 |
Alex Harwood |
Walled Lake Northern |
11 |
Kyle Webster |
Wayne Memorial |
12 |
Donovan Uselman |
Wayne Memorial |
12 |
Ryan Denyes |
Macomb Dakota |
11 |
Girls
1st Team All State |
Katie Stephens |
Clarkston |
10 |
Hannah Reid |
Flushing |
11 |
Maddy Gazzarari |
Novi |
10 |
Taylor Phillips |
Traverse City West |
11 |
Jordan LaFleur |
Traverse City West |
11 |
Grace Polega |
Utica Henry Ford II |
10 |
Sophia Matheson |
Utica Eisenhower |
10 |
Alyssa Tanner |
Traverse City West |
10 |
|
|
|
2nd Team All State |
Melanie Straub |
New Baltimore Anchor Bay |
12 |
Karley Chouinard |
Westland John Glenn |
12 |
Lilly Adams |
Taylor |
11 |
Alissa Vanhorn |
Holt |
12 |
Aria Ragland |
Taylor |
9 |
Carlie Mitchell |
Hartland |
12 |
Haylie Patterson |
Macomb Dakota |
11 |
Lola Knox |
Holt |
10 |
Division 2
Boys
1st Team All State |
Owen Williams |
Tecumseh |
11 |
Howie Hammond |
Flint Kearsley |
12 |
Donnie Jacobs |
New Boston Huron |
12 |
Cole Peters |
Waterford Kettering |
12 |
Kyle Pranger |
Grand Rapids Northview |
12 |
Brendan Haley |
Garden City |
10 |
Cadyn Pranger |
Grand Rapids Northview |
10 |
Jordan Bryson |
Gibraltar Carlson |
10 |
|
|
|
2nd Team All State |
Andrew Wisinger |
Tecumseh |
11 |
Seth Lozon |
Trenton |
12 |
Kolbe Hamlin |
Jackson Northwest |
12 |
Ryan Dalton |
Holly |
12 |
Logan Larive |
Bay City John Glenn |
12 |
Ryan Carpenter |
Grand Rapids Northview |
11 |
Jonathon Hendershot |
Mason |
11 |
Clinton Harris |
Warren Woods Tower |
11 |
Girls
1st Team All State |
Savannah Portillo |
Charlotte |
9 |
Brynna Hanson |
Fruitport |
12 |
Kayla Tafanelli |
Warren Woods Tower |
12 |
Chloe Fisk |
Cedar Springs |
12 |
Kadence Bottrall |
Wayland |
12 |
Chevelle Jaynes |
Niles |
12 |
Courtney Delaney |
Grand Rapids Northview |
12 |
Amber Ligenza |
Dearborn Divine Child |
12 |
|
|
|
2nd Team All State |
Caitlyn Johnson |
Livonia Clarenceville |
10 |
Sara Ritchie |
Flint Kearsley |
12 |
Jaida Vanamberg |
South Lyon East |
10 |
Ava Boggs |
Flint Kearsley |
11 |
Lily Kelley |
Owosso |
11 |
Rebekah Muzyk |
Goodrich |
11 |
Zoie Brandt |
Owossso |
11 |
Wendy Ketola |
Tecumseh |
11 |
Division 3
Boys
1st Team All State |
Harvey Zelt |
Gladwin |
11 |
Cole Swanberg |
Cheboygan |
12 |
Tyler Downs |
Ogemaw Heights |
12 |
Charlie Brown III |
Hopkins |
10 |
Ryan Ching |
Armada |
11 |
Dom Danneffel |
GR Catholic Central |
10 |
Remington Gielniak |
Armada |
12 |
Dustin Moeckel |
Napoleon |
12 |
|
|
|
2nd Team All State |
Brady Weston |
Gladwin |
11 |
Maxx Burdick |
Sanford Meridian |
10 |
James Anthony |
Coloma |
9 |
Devin Svoboda |
Three Rivers |
11 |
Sully Zietlow |
Three Rivers |
10 |
Miles Paetz |
Frankenmuth |
10 |
Antonio Carrizales |
Armada |
12 |
Kyler Cook |
Standish Sterling |
10 |
Girls
1st Team All State |
Sydney Nichols |
Onsted |
11 |
Savannah Hamilton |
Coloma |
12 |
Kayla VanLinden |
Grand Rapids West Catholic |
12 |
Chloe Manifold |
Hillsdale |
11 |
Madi Brake |
Kent City |
12 |
Izzy Portman |
Cheboygan |
12 |
Elizabeth Teuber |
Flint Powers Catholic |
11 |
Paige Shankland |
Clinton |
11 |
|
|
|
2nd Team All State |
Carly Pavka |
Corunna |
12 |
Gracie Schultz |
Ovid-Elsie |
12 |
Isabella DuRussel |
Caro |
11 |
Della Ancel |
Carrollton |
12 |
Noelle Riley |
Clinton |
12 |
Tayler Mohney |
Three Rivers |
10 |
Sydney Gallagher |
Napoleon |
11 |
Lillee-Ann Jacobs |
Flint Powers Catholic |
11 |
Division 4
Boys
1st Team All State |
Alex McCarthy |
Saginaw Nouvel |
10 |
Bryce Cadaret |
Allen Park Cabrini |
10 |
Matthew Miller |
Burton Atherton |
11 |
Cole Bradshaw |
New Lothrop |
11 |
Andrew Sackett |
Jonesville |
10 |
Jackson Kremer |
Jackson Lumen Christi |
12 |
Hunter Woodman |
Bronson |
12 |
Chase Mapes |
Breckenridge |
12 |
|
|
|
2nd Team All State |
James Wright |
Houghton Lake |
11 |
David Kowalski |
Allen Park Cabrini |
12 |
Aiden Moore |
Holton |
11 |
Brice Sandoval |
Grass Lake |
11 |
Mitch Morrow |
Byron |
12 |
Dylan Gordon |
Ravenna |
12 |
Ashtin Andres |
New Lothrop |
11 |
Luke Rasmussen |
Traverse City Christian |
11 |
|
|
|
Girls
1st Team All State |
Morgan Brunner |
Gobles |
12 |
Brooke Smith |
Traverse City Christian |
12 |
Isabella Ditts |
New Lothrop |
11 |
Jordan Downham |
Allen Park Cabrini |
12 |
Jasmyn Ranquist |
Bad Axe |
9 |
Emily Wickersham |
Rogers City |
12 |
Morgan McConn |
Bronson |
10 |
Hadassah Bloom |
Bronson |
11 |
|
|
|
2nd Team All State |
Reagan Baker |
Burton Atherton |
10 |
Kourtney Downham |
Allen Park Cabrini |
9 |
Savanna Taylor |
Bronson |
11 |
Ellie Minkina |
Beaverton |
12 |
Mikayla Deboe |
Jonesville |
11 |
Becca Claypool |
Beaverton |
12 |
Destiny Ranquist |
Bad Axe |
12 |
Mackenzy Forster |
Burton Atherton |
10 |
|
2019 All State Team — 2020 All State Team — 2021 All State Team- 2022 All State Team