MHSIBCA 2020 FINAL RANKING
BOYS DIVISION I | GIRLS DIVISION I | |||
1 | Utica Eisenhower | 1 | Zeeland | |
2 | Salem | 2 | Jenison | |
3 | Farmington | 3 | Lake Orion | |
4 | Davison | 4 | New Baltimore Anchor Bay | |
5 | Waterford Kettering | 5 | Westland John Glenn | |
6 | Macomb Dakota | 6 | Rockford | |
7 | Oxford | 7 | St. Clair Shores Lakeshore | |
8 | Livonia Franklin | 8 | Lapeer | |
9 | Swartz Creek | 9 | Monroe | |
10 | Brownstone Woodhaven | 10 | Macomb Dakota | |
BOYS DIVISION II | GIRLS DIVISION II | |||
1 | Jackson Northwest | 1 | Mason | |
2 | Cadillac | 2 | Tecumseh | |
3 | New Boston Huron | 3 | Flint Kearsley | |
4 | Iron Mountain | 4 | Carleton Airport | |
5 | Owosso | 5 | Coldwater | |
6 | Grand Rapids Kenowa Hills | 6 | Grand Rapids Northview | |
7 | Grand Rapids Northview | 7 | Cedar Springs | |
8 | Ferndale | 8 | Muskegon Mona Shores | |
9 | Middleville Thornapple Kellogg | 9 | New Boston Huron | |
10 | Dearborn Divine Child | 10 | Bangor John Glenn Bay City | |
BOYS DIVISION III | GIRLS DIVISION III | |||
1 | Armada | 1 | Essexville Garber | |
2 | Boyne City | 2 | Clare | |
3 | Sanford Meridan | 3 | Coloma | |
4 | Birch Run | 4 | Caro | |
5 | Ogemaw Heights | 5 | Flat Rock | |
6 | Cheboygan | 6 | Jonesville | |
7 | Hudsonville Unity Christian | 7 | Richmond | |
8 | Frankenmuth | 8 | Armada | |
9 | Grand Rapids Catholic Central | 9 | Hopkins | |
10 | Jonesville | 10 | Ovid-Elsie | |
BOYS DIVISION IV | GIRLS DIVISION IV | |||
1 | Grass lake | 1 | Bronson | |
2 | Farwell | 2 | Kent City | |
3 | Manchester | 3 | East Jackson | |
4 | Rogers City | 4 | Traverse City Christian | |
5 | St. Charles | 5 | Oscoda | |
6 | Breckenridge | 6 | Quincy | |
7 | Madison Heights Bishop Foley | 7 | Ravenna | |
8 | Ithaca | 8 | Bad Axe | |
9 | Bronson | 9 | Fowler | |
10 | Whitmore Prescott | 10 | Byron |
MHSIBCA 2020 1ST RANKING
January 31, 2020
BOYS
BOYS DIVISION I | BOYS DIVISION II | |||
1 | Utica Eisenhower | 1 | New Boston Huron | |
2 | Waterford Kettering | 2 | Tecumseh | |
3 | Macomb Dakota | 3 | Cadillac | |
4 | Oxford | 4 | Sturgis | |
5 | Midland | 5 | Owosso | |
6 | L’Anse Creuse North | 6 | Flint Kearsley | |
7 | Farmington | 7 | Jackson Northwest | |
8 | Saginaw Heritage | 8 | Dearborn Divine Child | |
9 | U D Jesuit | 9 | Three Rivers | |
10 | Sterling Heights Stevenson | 10 | Chelsea | |
BOYS DIVISION III | BOYS DIVISION IV | |||
1 | Jonesville | 1 | Grass lake | |
2 | Livonia Clarenceville | 2 | Harbor Beach | |
3 | Coloma | 3 | Ithaca | |
4 | Sanford Meridan | 4 | St. Charles | |
5 | Almont | 5 | Bad Axe | |
6 | Comstock | 6 | Unionville Sebewaing Area | |
7 | Gladwin | 7 | Manchester | |
8 | Schoolcraft | 8 | Schoolcraft | |
9 | Carrolton | 9 | Whitmore Prescott | |
10 | Paw Paw | 10 | Kalamazoo Hackett |
GIRLS
GIRLS DIVISION I | GIRLS DIVISION II | |||
1 | Westland John Glenn | 1 | Flint Kearsley | |
2 | Macomb Dakota | 2 | Tecumseh | |
3 | Flushing | 3 | Carleton Airport | |
4 | Lake Orion | 4 | Bay City Western | |
5 | Famington | 5 | Owosso | |
6 | Monroe | 6 | Mason | |
7 | Warren Cousino | 7 | Coldwater | |
8 | Salem | 8 | Battle Creek Pennfield | |
9 | Davison | 9 | Pinckney | |
10 | Zeeland | 10 | Bay City Central | |
GIRLS DIVISION III | GIRLS DIVISION IV | |||
1 | Flat Rock | 1 | Oscoda | |
2 | Coloma | 2 | Bad Axe | |
3 | Livonia Clarenceville | 3 | Bronson | |
4 | Armada | 4 | Ithaca | |
5 | Clare | 5 | Hanover Horton | |
6 | Jonesville | 6 | Alcona | |
7 | Portland | 7 | Quincy | |
8 | South Haven | 8 | Schoolcraft | |
9 | Caro | 9 | Sandusky | |
10 | Gladwin | 10 | Jackson Vandercook Lake |
MHSIBCA 2020 2ND RANKING
February 21, 2020
BOYS
BOYS DIVISION I | BOYS DIVISION II | |||
1 | Utica Eisenhower | 1 | New Boston Huron | |
2 | Waterford Kettering | 2 | Dearborn Divine Child | |
3 | Macomb Dakota | 3 | Tecumseh | |
4 | Farmington | 4 | Jackson Northwest | |
5 | Midland | 5 | Cadillac | |
6 | Oxford | 6 | Sturgis | |
7 | Saginaw Heritage | 7 | Owosso | |
8 | L’Anse Creuse North | 8 | Flint Kearsley | |
9 | Flushing | 9 | Three Rivers | |
10 | Sterling Heights Stevenson | 10 | Chelsea | |
BOYS DIVISION III | BOYS DIVISION IV | |||
1 | Ogemaw Heights | 1 | Grass lake | |
2 | Jonesville | 2 | Whitmore Prescott | |
3 | Sanford Meridan | 3 | Ithaca | |
4 | Coloma | 4 | Manchester | |
5 | Flint Powers | 5 | St Charles | |
6 | Livonia Clarenceville | 6 | Unionville Sebewaing Area | |
7 | Farwell | 7 | Kalamazoo Hackett | |
8 | Carrolton | 8 | Harbor Beach | |
9 | Portland | 9 | Bad Axe | |
10 | Paw Paw | 10 | Schoolcraft |
GIRLS
GIRLS DIVISION I | GIRLS DIVISION II | |||
1 | Westland John Glenn | 1 | Flint Kearsley | |
2 | Macomb Dakota | 2 | Tecumseh | |
3 | Flushing | 3 | Carleton Airport | |
4 | Lake Orion | 4 | Bay City Western | |
5 | Famington | 5 | Owosso | |
6 | Monroe | 6 | Dearborn Divine Child | |
7 | Warren Cousino | 7 | Mason | |
8 | Salem | 8 | Coldwater | |
9 | Davison | 9 | Battle Creek Pennfield | |
10 | Brownstown Woodhaven | 10 | Pinckney | |
GIRLS DIVISION III | GIRLS DIVISION IV | |||
1 | Flat Rock | 1 | Oscoda | |
2 | Jonesville | 2 | Bronson | |
3 | Midland Bullock Creek | 3 | Ithaca | |
4 | Clare | 4 | Bad Axe | |
5 | Coloma | 5 | Hanover Horton | |
6 | Michigan Center | 6 | Alcona | |
7 | Gladwin | 7 | Quincy | |
8 | Caro | 8 | Sandusky | |
9 | Portland | 9 | Whitmore Prescott | |
10 | South Haven | 10 | Jackson Vandercook Lake |